Santral/Fax0262 644 32 30

Hoşgeldiniz. Bugün

Easy Walker ( Yürüyüş Platformu )

Ana Sayfa » Rehabilitasyon Ekipmanları » Easy Walker(Yürüyüş Platformu) » Easy Walker ( Yürüyüş Platformu )

Yürüteç ile kombine edilmiş yürüyüş destek sistemidir. Yürüme esnasında pelvis bölgesinden destek vererek kontrollü bir yürüyüş sağlar. Ayrıca pelvis kemeri sayesinde vücut ağırlığını alarak ay yüzeyinde yürüyormuş gibi rahatlık ve hafiflik getirir. Güvenli taşıma şortu sayesinde vücut ağırlığı istenilen oranlarda ağırlık taşıma sistemine aktarılır. Yürüyüş bandı ile kombine edilerek düzenli ve endurans artışı sağlayan yürüyüş eğitimi gerçekleştirilebilir.

Easywalker özellikle evde ve rehabilitasyon merkezlerinde çocuk fizyoterapisinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Easywalker modeli 45 kg a kadar olan çocukların rehabilitasyonunda kullanılabilmektedir. Şort kısmı üzerinde bulunan askı- kilit sistemi ile her çocuğun boyuna göre rahatlıkla ayarlanabilir. Askı sistemi ile cihazın kullanılması ağırlık aktarımını kolaylaştırarak rahat bir yürüyüş oluşmasını sağlar. Özellikle her iki taraf alt ekstremitede yük dağılımını dengeleyerek; etkin ve keyifli bir yürüyüş terapisi yapılabilmektedir. Yürüten hem normal zeminde yürüme imkanı verebildiği gibi, hem de endurans eğitimi için yürüyüş bandı ile birlikte kombine edilerek güvenli bir şekilde kullanılır. Easywalker; üst çengel kısmın gövde ile birleşme yerinde yer alan süspansiyonu sayesinde ritmik yürüyüşteki yükselmelerin doğal olarak açığa çıkmasını sağlar. Yürüyüş pozisyonundan yarım dizüstü pozisyona ve tekrar ayağa kalkma hareketlerine izin veren süspansiyonu sayesinde aynı zamanda mükemmel bir egzersiz aracıdır. Çocuklar cihaz içerisinde iken yarım dizüstü duruşa geçebilir, burada yarım dizüstü pozisyonu alabilir ve buradan da rahatlıkla ayağa kalkabilir.

Yürüme terapisi eğitiminde yürüyüş bandı kullanılmasının birçok vakada etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Uygun eğitim programı ile birlikte, hasta yakınlarına ve terapistlere son derece yardımcı olmaktadır. Easywalker veliler ve terapistler tarafından yürüyüş düzgünlüğü, duruş, denge, kas gücü ve genel dayanıklılık seviyelerini geliştirmek için gerek ev ortamında gerekse rehabilitasyon merkezlerinde kullanılmaktadır.

28 Mayıs 2017

İlgili Terimler :